Сектор культури, туризму, спорту та зв`язками з громадськістю.

Вітаємо Вас на сайті

Деснянської об’єднаної територіальної громади в розділі КУЛЬТУРА

Шановні друзі!

Сподіваємося, що знайомство з нами  буде для Вас пізнавальним і цікавим.

Приємного і корисного вам перегляду.

Шурубура Ірина Володимирівна - завідувач сектору культури, туризму, спорту та зв’язків з громадськістю.

Воловодівська Валентина Григорівна - провідний спеціаліст сектору культури, туризму, спорту та зв’язків з громадськістю.

Заклади культур Деснянської об’єднаної територіальної громади.

БІБЛІОТЕКИ.

Сільська бібліотека с. Короп’є

Завідувач Кривенко Неллі Петрівна

Перша бібліотека ( вірніше хата читальня) спочатку була організована при клубі. Нею завідував Гудим Федір Давидович, потім Гудим Василь Семенович, далі Рекун Григорій Семенович. В 1951 році прийняв цю бібліотеку Шагівка Іван Данилович з книжковим фондом 360 примірників. А в 1953 році уже сільську бібліотеку прийняла Біленко Тетяна Охрімівна, яка працювала до 1983 року. З грудня 1980 року бібліотека стала централізованою. З 1983 р.  по 1986 р. бібліотекою завідувала Рекун Тетяна Олександрівна, а з 1986 року з фондом 11 тис. примірників прийняла Харитонова Тетяна Василівна. З 2002 по 2012 р Тищенко Ганна Іванівна. З 2012 бібліотеку очолює Кривенко Неллі Петрівна.

Сільська бібліотека с. Косачівка

Завідувач Боголій Ольга Миколаївна

Перша інвентарна книга була заведена у 1951 році і бібліотека звалася приклубною, бо знаходилася в приміщенні клубу.

У 1954 році бібліотека стала називатися сільською. Комплектування книжкового фонду проводилося через Чернігівський Облбібліоколектор. Бібліотекарем на той час був Заєць Петро Іванович, до 1960 року. Потім працювала Желепа Раїса Іванівна до 1964 року. З 17.07.1964 року займає цю посаду Боголій-Симонська Ольга Миколаївна.

У 1980 році Косачівська бібліотека перейшла до Козелецької ЦБС.

Згідно річних та квартальних планів бібліотекою проводилась певна масова робота: читацькі конференції, бібліографічні зустрічі, та літературні вечори, бесіди та ін.. При бібліотеці були різні групи читачів: тваринники, механізатори, молодь. Для них складали індивідуальні та групові плани читання . Проводилися аналізи читання у будинку два раза на тиждень проводилися обмін книгами. Під керівництвом партійної організації  висвітлювалися соцзмагання між тваринниками.

У бібліотеці велися рекомендаційні картотеки читання: «Що читати доярці?»,  «Що читати механізатору?», «Що для молоді». На хуторі Бір була пересувна бібліотека.

На сьогодні налічується є культурно-інформаційним центром на селі її фонд налічує 5048 тисяч примірників.

Сільська бібліотека с. Морівськ

Завідувач Хоменко Валентина Миколаївна

Сільська бібліотека с. Тужар

Завідувач Іллєнко Світлана Миколаївна

1901 року на прохання сільської громади, підтримане відповідним рішенням Остерського повітового земства, чернігівський генерал-губернатор Е.К. Андрієвський дозволив відкрити в с. Сорокошичі волосну бібліотеку.

На жаль, з довоєнної історії бібліотеки відомо лише те, що в кінці тридцятих на початку 40-х років нею завідувала Оксана Павлівна Адаменко, яку місцеві жителі лагідно називали «Шура-бібліотекарка». У грізні роки війни вона була бійцем загону сільської самооборони та розвідницею в партизанському об’єднанні ім. Щорса під командуванням Ю.О. Збанацького. Після війни жила і працювала в м.Остер.

Сучасна історія бібліотеки розпочинається 1 жовтня 1952 року, коли було поновлено роботу Сорокашицької сільської бібліотеки. Першим післявоєнним завідуючим було призначено Аркадія Горілого. Початковий фонд бібліотеки складав 494 примірники. На 1 січня 1953 року бібліотечний фонд складав уже 1860 примірників.

Після А. Горілого бібліотекарем працював Микола Іванович Хом’як, який нині проживає в сел. Козелець.

1959 році бібліотеку прийняла М.М. Онищенко (Дубинська). Ось як про цей період згадує сама Марія Михайлівна: « В 1959 році я прийняла Сорокашицьку бібліотеку від Миколи Івановича. Село було надзвичайно мальовничим на декілька кілометрів воно простягалося вздовж лівого берега Дніпра. Складалися Сорокашичі з декількох віддалених від центру хуторів під назвами – Гори, Наровля, Сенев, Криваль та інші. Щоб охопити населення бібліотечним обслуговуванням  були створені філіали бібліотеки, так звані хати-читальні. Активісти бібліотеки, такі як Олександр Мірошник, Іван Пилипенко, Анатолій Осипенко та інші брали книжки в бібліотеці і там люди могли обміняти цікаву для них книгу .

У 60-ті роки в бібліотеці містився краєзнавчий музей, агітпункт. У той же час надходила постійно різноманітна література , що давало можливість населенню багато читати…»

П’ятого серпня 1966 року у зв’язку з тим, що більша частина с. Сорокошичі опинилася в зоні затоплення Київського водосховища, Сорокошицьку бібліотеку було перевезено в с. Тужар в якій до 1970 олку працювала М.М. Онищенко, а з 21 жовтня 1970 року її змінила Раїса Миколаївна Мишко. Потім працювала Надія Фкдотівна Басік. Пізіше бібліотекарами були Галина Клстянтинівна Мясоєдова та Ольга Василівна Музиченко.

З 16.03.1978 року бібліотеку очолює В.Іллєнко. У серпні 1980 року з розрізнених бібліотек Козелецького району було створено Козелецьку централізовану бібліотечну систему, куди як бібліотека-філіал №73 увійшла і Тужарська сільська бібліотека.

З 1991 року, після проголошення незалежності України, розпочався нови етап в житті бібліотеки. У двохтисячних роках її фонд налічував 8203 примірники.

Бібліотека є культурно-інформаційним центром на селі. Крім жителів села Тужар її відвідують і мешканці Сорокошичів.

Бібліотека проводить краєзнавчо-дослідницьку роботу, активно популяризує українські художні та суспільно-політичні твори, літературу на допомогу сільському господарству та кращі твори світової літератури.

БУДИНКИ КУЛЬТУРИ

Будинок культури с. Короп’є – директор будинку культури

Артюх Катерина Володимирівна

Будинок культури с. Морівськ – директор будинку культури