Свято Водохреща

19 січня 2017 року о 10.00 год.  ранку поблизу смт. Десна відбулося останнє свято різдвяно-новорічного циклу – Водохреща або Богоявлення, у народі – Йордань. Це велике православне та греко-католицьке свято, яке українці відзначають з давніх давен. Традиційно відбувається на річці або біля ставка.   Незмінною залишилась традиція вирубування ополонок в водоймищах та купання в освяченій воді.  Напередодні свята парубоча громада вирубує на річці ополонку, випилює з криги великий хрест. Біля хреста з льоду будується престол, який оздоблюється аркою з ялинових або соснових гілок. Щороку дедалі більше українців наважуються зануритися у крижану очищену воду.  Не винятком є і жителі смт. Десна, які після освячення водоймища отцем Ярославом настоятелем Свято-Гавриліївського храму скупалися в воді,  яка в цей день набуває цілющих властивостей. Не зважаючи на насичений графік роботи голова Деснянської селищної ради Ю.В.Осташевський. відвідав свято.  Біля місця купання 169-м НЦ  були організовані пункти обігріву та для всіх бажаючих гарячий чай.   Різдвяні свята - це чудовий та казковий час для кожного, але все хороше коли небудь закінчується. Вже після Водохреща, 20 січня, люди повертаються до свого звичного трудового режиму, з нетерпінням чекаючи наступного року та набираючись духу аби наважитись скупатися в освяченій крижаній воді.