Половину надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини  забезпечив малий та середній бізнес від сплати податків

Дата: 23.04.2019 15:14

У І кварталі 2019 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено майже 1,4 млрд грн податків і зборів. Це становить 54 відс. загальної суми надходжень.

Зокрема, до державного бюджету представниками середнього бізнесу спрямовано понад 395 млн грн податків і зборів (31,6 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 323 млн грн (25,8 відс.).

До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшов 291 млн грн (22,5 відс. загальної суми). Ще 27,9 відс. надходжень забезпечено представниками малого бізнесу (360 млн грн, в тому числі підприємцями – 186 млн грн).

Досить значний вклад у поповнення доходів територіальних громад забезпечують підприємства середнього бізнесу у Срібнянському (63,3 відс.), Ічнянському (49,1 відс.), НСіверському (42,9 відс.), Ріпкинському (42,5 відс.) та Прилуцькому (35,5 відс.) районах. У містах обласного значення вклад цієї категорії підприємств у доходну частину значно менший і становить від 14 до 16 відс. у  Прилуках, Ніжині та Чернігові, 27 відс. – у НовгородСіверському.

Суб’єкти малого бізнесу та мікропідприємництва забезпечують понад третину доходів місцевих бюджетів від сплати податків у Менському (37,2 відс.), Куликівському (36,4 відс.), Сосницькому (35,7 відс.), Семенівському (35,4 відс.), Городнянському (35,1 відс.) районах. У містах обласного значення цією категорією платників найбільше сплачується податків у м.Чернігові – 30,9 відс. загальної суми надходжень, близько четвертої частини доходів бюджетів – у НовгородСіверському (28 відс.), Прилуках (25 відс.) та Ніжині (23,8 відс.).

Не зважаючи на зміну кількості платників, зміну платниками місця реєстрації та зміну категорії, вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів громад має сталу тенденцію: 27,2 відс. – у І кварталі 2017 року, 27 відс. – у І кварталі 2018 року, 27,9 відс. – у І кварталі 2019 року.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області