У пункті пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» на Чернігівщині затримали бурштин

Дата: 21.06.2019 16:09

У рамках проведення операції «Бастіон», що триває зараз на території України, співробітники Чернігівської митниці ДФС спільно з прикордонниками вилучили 7 кілограмів бурштину при спробі його незаконного вивезення за межі України.

Порушення виявлено на митному посту «Нові Яриловичі» під час здійснення митного огляду речей пасажирів автобусу «Київ-Гомель».

В одній з валіз, яка належала громадянину України, виявили потайну кишеню. У ній знаходились приховані від митного контролю десять непрозорих поліетиленових пакетів з необробленим камінням жовто-коричневого кольору. Каміння має природне походження, різний розмір, форму та кольорові відтінки. За всіма зовнішніми ознаками схоже на бурштин, що використовується для виготовлення ювелірних прикрас. Переміщення через кордон дорогоцінного каміння регулюється законодавством, яким встановлені відповідні обмеження.

Проте, у даному випадку громадянин просто приховав його від митного контролю і намагався потай вивезти з України.

На даний час каміння бурштину вилучене співробітниками митниці і буде направлено на експертизу у рамках протоколу про порушення митних правил.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області