Деснянська громада
Козелецький район, Чернігівська область

Щедра Масляна в смт. Десна

     

Масляна — давнє християнське свято, ритуал проводів зими і зустрічі весни. Весна — це, перш за все, пробудження землі, початок нового життя і пробудження сонця, яке з приходом весни починає все яскравіше сяяти, подовжуючи дні.

            Саме на честь цього на Масляну пекли млинці, які є головним і невідємним атрибутом свята.

            Ось і в цьому році 26 лютого біля Гарнізонного будинку офіцерів відбулося свято – Масляна. У останній день Масляного тижня, у Прощену неділю, відбулося народне гуляння, під час якого мешканці Десни мали змогу не лише разом провести Зиму, зустріти Весну, позмагатися у різних конкурсах та отримати подарунки, а й скуштувати традиційні для цього свята  — млинці  зігрівшись  гарячим чаєм.

            Відкрив захід та привітав громаду зі святом Масляної голова Деснянської селищної ради Ю.В. Осташевський. З нагоди Прощеної неділі Юрій Валентинович, як і годиться у цей день, попросив пробачення у своїх земляків та побажав їм щастя, благополуччя, добробуту.

            Своїми запальними виступами аматорський колектив « Морівчаночка» під керівництвом директора БК Дяченко В.М., танцювальні, вокальні  колективи навчальних закладів смт. Десна створювали святковий настрій глядачам. Їх жартівливі й веселі пісні та танці  присутні зустрічали бурхливими оплесками. На закінчення всі з задоволенням спостерігали, як відбувалось спалення « Масляної».« повернутися до списку новин