Відділ у справах сім`ї, дітей та молоді, соціального захисту населення.

Соціальна робота з сімʹями, дітьми та молоддю в

Деснянській територіальній громаді

Пятих Ірина Сергіївна – начальник відділу у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення.

Соляр Тетяна Дмитрівна -  провідний спеціаліст відділу у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення.

Пуцова Тетяна Миколаївна - провідний спеціаліст відділу у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення.

Ганжа Олена Валеріївна - спеціаліст І категорії відділу у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення.

Спеціаліст по роботі з сім’ями, дітьми та молоддю (далі – спеціаліст) – це працівник Деснянської селищної ради, що має необхідну фахову підготовку та кваліфікацію, спеціалізується на здійсненні соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у об’єднаній територіальній громаді (ОТГ).

У своїй діяльності спеціаліст керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань сім’ї та дітей, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та посадовою інструкцією спеціаліста, затвердженою селищним головою.

Соціальні послуги, які ви можете отримати в Деснянській селищній раді

Інформаційні (довідкові) послуги:

-  надання контактів служб, закладів та установ, до яких необхідно звернутися за відповідною допомогою.

Психологічні послуги:

- психологічна діагностика;

- надання консультацій щодо вирішення психологічних проблем;

-  психологічна корекція та психологічна реабілітація;

- підтримка психоемоційного клімату родини взагалі, та зокрема кожного з членів сім'ї;

- допомога у подоланні дитячих психологічних травм.

Юридичні послуги:

- надання консультацій з питань чинного законодавства щодо гарантій, пільг, та ін. державних допомог та умови і порядок їх отримання;

- здійснення захисту прав та інтересів сім'ї чи особи (у тому числі дитини);

- консультації про права та обов'язки громадян.

Соціально-медичні послуги:

- посередництво в здійсненні профілактичних, реабілітаційних та лікувально-оздоровчих заходів;

- сприяння у вирішенні проблеми залежності.

Соціально-економічні послуги:

- залучення додаткових ресурсів для задоволення матеріальних інтересів і потреб;

- сприяння в отриманні державних соціальних допомог;

- сприяння у погашенні заборгованості тощо;

- сприяння у вирішенні житлового питання та поліпшенні житлово-побутових умов (у тому числі у відновленні житла);

- сприяння у наданні натуральної допомоги (продуктами харчування, одягом та взуттям тощо).

Соціально-педагогічні послуги:

- допомога у визначенні потреб сім'ї, з урахуванням потреб кожного з її членів;

- обговорення проблем та надання порад з розв'язання соціальних проблем;

- надання консультацій щодо всебічного і гармонійного розвитку дитини (у т.ч. з урахуванням її функціональних обмежень (за їх наявності);

- навчання батьків ефективним методам виховання, навчання особи та членів сім'ї щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих проблем;

- формування стереотипів позитивної поведінки та здорового способу життя;

-  профілактика негативних явищ та протиправної поведінки;

- відновлення втрачених соціальних зв'язків.

Звернення до батьків !

Щорічно на Чернігівщині за участю дітей трапляється більше ста надзвичайних подій, внаслідок яких гинуть або одержують травми десятки малюків і підлітків.

Особливо загострюється ситуація у весняно-літній період, коли діти більше часу проводять на вулиці чи вдома без належного нагляду дорослих і у пошуках розваги часто вигадують небезпечні ігри з вогнем, газовими, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами, хімічними речовинами. Також причиною трагедій стає порушення заходів безпеки на дорогах і водоймах, вживання отруйних грибів чи рослин тощо.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно нагадувати до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та роз’яснювати, як поводити себе, щоб уникнути лиха.

Шановні батьки!

Деснянська селищна рада звертається до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, електричними та газовими приладами, побутовою хімією, ліками тощо.

Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя.

Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!